Природна цілющість «Рогатинської» мінеральної

Цю мінеральну воду ТзОВ СП «Галпласт», створене у вересні 1995 року, виробляє ще з 1998-го, коли на околиці села Лучинці Рогатинського району пробурили 80-метрову свердловину. Тоді ж в Українському науково-дослідному інституті (НДІ) медичної реабілітації і курортології (м. Одеса) Міністерства охорони здоров’я провели відповідні аналізи води, добутої з тієї свердловини, і в результаті виробники отримали висновки про можливість її промислового розливу. Воду назвали «Рогатинською» і внесли її до ДСТУ 878-93 «Води питні мінеральні». Того ж року підприємством закупило лінію розливу напоїв та розпочало реалізацію мінеральної води.

На підставі ж тривалої дослідно-промислової експлуатації вже кондиційної «Рогатинської» узгадуваному НДІ медичної реабілітації і курортології зробили висновок, що це гідрокарбонатно-сульфатна натрієва вода малої мінералізації без специфічних компонентів з відмінними органолептичними властивостями – тобто безбарвна, прозора, без запаху та смаку і присмаку. Спеціалісти підтвердили, що за хімічним складом і санітарно-бактеріологічними показниками вона відповідає вимогам названого ДСТУ 878-93 й належить до лікувально-столових. Вода «Рогатинська» протягом останніх п’яти років поспіль отримує нагороду Міжнародного дегустаційного конкурсу напоїв BEST DRINK 2013, який проходить у м. Києві.

Пізніше підприємство почало розливати й мінеральну природно-столову воду «Рогатинську джерельну» (її також внесено до ДСТУ 878-93).  Нині продукція підприємства має широкий попит у всіх регіонах України. Не останньою чергою допомагає ТзОВ СП «Галпласт» постійно перебувати на вістрі життя й ринкових тенденцій і те, що на підприємстві розробили і впровадили систему управління якістю (СУЯ) виробництва задля вдосконалення виробничого процесу та повнішого задоволення потреб споживачів. СУЯ на ТзОВ «СП «Галпласт» побудували відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 9001: 2009.

Візиткою підприємства зостається «Рогатинська». Дотепер її експериментально досліджують у різних НДІ, незалежно одні від одних. Тим-то чималий архів наукових звітів про цілющі властивості мінеральної води з Бабухівського родовища накопичили вже на ТзОВ «СП «Галпласт». Гадаємо, варто принагідно розглянути тут кілька найсвіжіших висновків.

Приміром, як стверджують учені співробітники Інституту геологічних наук НАНУ (м. Київ) у звіті за 15 серпня 2011 року, результати досліджень, проведених 2008 – 2011 рр., свідчать про стабільність мінералізованого складу «Рогатинської». Науковці також спостерегли, що у ній рік у рік зростає вміст селену. Вже нині, кажуть вони, його концентрація така, що завдяки багатокомпонентному складу «Рогатинської» й за сприяння її окремих речовин, цей важливий для людського організму мінерал може виступати одним із чинників бальнеологічної, тобто лікувальної дії води.

Що ж це за мікроелемент такий і в чому саме його роль для нашого здоров’я? У природі селен зустрічається в малих кількостях. Раніше його вважали токсичним, тому його норму в питній воді жорстко регламентували. Та з часом у результаті численних досліджень з’ясували, що він конче необхідний людському організмові в достатній кількості. Інакше не минути лиха. Наприклад, узагальнивши підсумки експериментів у різних країнах, медики визначили, що дефіцит унікального мінералу може спричинювати понад 70 видів хвороб, у тому числі порушення процесів обміну речовин, дисфункцію щитовидної залози і гормональної системи, онкологічні та серцево-судинні патології, внаслідок яких у світі вмирає найбільше людей.

Встановлено також, що в осіб, котрі зазнали впливу радіоактивного випромінювання вміст селену у крові – занижений. Водночас мінерал входить до складу ферментів, що перешкоджають утворенню ракових пухлин, нівелює дію таких токсичних елементів, як ртуть, свинець, кадмій, талій. Селен має антиоксидантні та радіопротекторні властивості, тобто відповідно запобігає передчасному «старінню» – спрацьованості й руйнуванню клітин, тканин, органів тіла та підвищує стійкість організму до дії іонізуючого (радіаційного) опромінення. Тому «селенову» терапію рекомендують усім, хто проживає на територіях, які потерпіли внаслідок чи то катастрофи на ЧАЕС, чи шкідливих викидів в атмосферу з промислових підприємств, а також людям, котрі багато часу проводять за комп’ютерами.

Власне, що корекція селенового статусу населення, особливо дітей і підлітків життєво необхідна вимога, розуміють у багатьох державах. У США, Німеччині, країнах Скандинавії, в Росії запроваджено оздоровчі програми з селенізації громадян через додавання до їхнього щоденного харчового раціону так званих біологічно-активних добавок (БАД), які містять певні дози мінералу. І недарма. Співробітники Інституту раку зі США довели, що постійне вживання селену у відповідних мікродозах на 60 відсотків зменшує ризик онкозахворювань. У Фінляндії завдяки селеновмісним препаратам скоротили на 1,8 число ракових недуг, у 2,5 рази – серцево-судинних та на 77 відсотків захворювання ендокринної системи.

Перспективною альтернативою пропозиціям БАДів та фармакологічної продукції фахівців вважають використання природних мінеральних вод. До того ж з’ясовано, що в разі вживання селену у складі такої води, він ліпше засвоюється й, отже, виконує свою оздоровчу роль, навіть коли його дози удвоє менші, ніж терапевтичні, які приписують лікарі, рекомендуючи пацієнтам БАДи чи синтезовані неорганічні препарати. Це вже визнали в різних країнах. У Росії й Білорусі навіть випускають штучну мінерально-селенисту воду.

В Україні ж природні запаси вод із вмістом мінералу досить великі. Перспективними в цьому ключі є Івано-Франківщина, зокрема Бабухівське родовище, з якого «Галпласт» черпає свою «Рогатинську», констатують у згадуваному Інституті геологічних наук. Ось, приміром, уривок з підсумкового документу Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Кавецького НАНУ (м. Київ) за 6 жовтня 2011-го: «Мінеральна вода «Рогатинська» має антиоксидантні властивості. Тривале її вживання добре впливає на систему кровотворення, зокрема сприяє зростанню рівня гемоглобіну в крові, що стимулює процеси обміну речовин в організмі, підтримує енергетичний баланс у ньому, підвищує його імунітет. У разі радіоактивного опромінення «Рогатинська» знижує ризик розвитку онкологічних ефектів».

Отже, регулярно п’ючи «Рогатинську» мінеральну, запобігаємо розвиткові в наших організмах десятків, а може, й сотень різних патологій – від вірусних інфекцій до злоякісних утворень.

Галичина 22.08.2013
Василь МОРОЗ.

Вхід

Реєстрація
Забули пароль?